خطا
  • XML Parsing Error at 9:19. Error 76: Mismatched tag

برگزاری کمیسیون تخصصی رساله حقوق همایش بین المللی امام سجاد زین العابدین(ع) به ریاست آیت الله هادوی تهرانی

دوشنبه, 26 مرداد 1394 ساعت 13:27
منتشرشده در اخبار

کمیسیون سوم همایش بین المللی امام سجاد(ع) با عنوان «رساله حقوق» عصر روز شنبه مورخ 24/05/94  به ریاست آیت‌ الله  هادوی تهرانی برگزار شد.

 به گزارش واحد سردبیری موسسه رواق حکمت، «رساله حقوق» عنوان سومین کمیسیون همایش بین المللی امام سجاد زین العابدین(ع) بود که با ریاست حضرت آیت الله هادوی تهرانی از ایران و نایب رییسی اول و دوم حجت‌الاسلام والمسلمین «شیخ معین دقیق» از لبنان و «السیدة هدی محمد سلمان» از عراق در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد.

در این کمیسیون درباره مقالاتی همچون رفتار و حقوق همسران در بررسی سیره و سخن امام سجاد(ع)، واکاوی حقوق فرزندان و کودکان در رساله امام سجاد(ع)، آموزش فلسفه حقوق در رساله حقوق و سیاست و زیارت خوانشی جدید از زیارت امین الله بحث و گفت‌وگو شد.

آقای علی توحیدی نژاد به عنوان نویسنده مقاله «رفتار و حقوق همسران در بررسی سیره و سخن امام سجاد(ع)»، کیانوش محمدی روزبهانی به عنوان نویسنده مقاله «بازخوانی رساله حقوق امام سجاد(ع) از منظر تربیت اجتماعی»  و خانم‌ها مرضیه اکاتی و مهرنازگلی به عنوان نویسندگان مقاله «واکاوی حقوق فرزندان و کودکان در رساله امام سجاد(ع)» در این کمیسیون به ارائه مقالات خود پرداختند.

همچنین مقاله «شیوه‌های حفظ حماسه حسینی در منظر امام سجاد(ع) » از سوی آقایان محمد صادق واحدی فر، محمد رمضان پور، حسن غفوری فوزی، مقاله «بررسی حقوق اعضای بدن بر اساس رساله حقوق امام سجاد(ع)» از سوی آقایان رضا امانی، احسان سلیمی و محمدرضا شالی، مقاله «حقوق و تکالیف والدین و فرزندان در رساله حقوق امام سجاد(ع) از منظر حقوق کیفری» از سوی باقر شاملو و الناز جهانگیری ارائه و تبیین شد.

مقالات «آموزش فلسفه حقوق در رساله حقوق»، «حق زبان در رساله حقوق امام سجاد(ع)»؛ «سیاست و زیارت؛ خوانشی جدید از زیارت امین الله»  و «حق کودک از دیدگاه امام سجاد(ع) با گاهی به حقوق بین الملل» به ترتیب از سوی محمد حسین طالبی، مهرداد شریفی، رضا لک زایی و حمید زکی ارائه شدند.

----------------------

لینک های مرتبط:

ابنا

مهر

اخلاق نیوز

-----------------------

- لینک تصاویر مرتبط