من فارغ التحصیل رشته داروسازی با مدرک دکتری حرفه ای هستم، اما در نتایج آزمایشات مربوط به پایان نامه ام دست بردم تا بتوانم مدرکم را بگیرم. الآن باید چه کنم؟
با سلام، اینجانب درسال ١٣٨٤ از یکی از دانشگاههای علوم پزشکی کشور فارغ التحصیل در رشته داروسازی با مدرک دکتری حرفه ای شدم. در هنگام انجام آزمایشات برای پایان نامه تخصصی به علت طولانی شدن مراحل پایان نامه و خستگی مفرط متأسفانه در نتائج ارائه شده به هیئت داوران دست بردم و با تغییر داده ها و نتایج کار را تمام کردم و پایان نامه را با نمره ١٩/٦ قبول شدم. اگر در نتایج دست نمی بردم أصلاً ممکن بود که کار من نتیجه ندهد و یا حتی مجبور میشدم موضوع دیگری را انتخاب کنم و من که حدود دو سال از وقت خود را صرف موضوع أولیه کرده بودم در آن موقع نتوانستم درست تصمیم بگیرم و فریب هوای نفس و شیطان را خوردم. اکنون بعد از گذشت هفت سال عذاب وجدان و ناراحتی عمیقی در این مورد دارم که نمی دانم چگونه می توانم این گناه خود راجبران کنم. خواهش می کنم به من کمک کنید که چگونه می توانم از شر این خبطی که مرتکب شدم رها شوم؟

باسمه تعالى
کار شما خلاف شرع بوده است و باید استغفار و توبه کنید. ولی اگر صلاحیت علمی دکترای حرفه ای داروسازی را دارید اشتغال شما به این کار بلامانع است.

کد سایت fa2606
طبقه بندی موضوعی کلاهبرداری و تقلّب